top of page

​Hoş geldiniz

Screenshot_20220126_084537.jpg
IMG_20211222_084905_850.webp

Benim hikayem

Hoş geldiniz! Ben Ebru Yiğitsoy, Hollanda doğumluyum fakat yaklaşık 7 senedir Avusturya'da yaşıyorum ve Ensar ve Efe bebeğimin annesiyim. Özellikle Ensar doğduğu günden itibaren çok ağlayan bir bebekti. Gaz sancıları, reflu, kolik... Aynı zamanda hiçbir şekilde de ihtiyacı kadar uyumazdı. Sürekli destekle uyutmaya çalışırdım. Uyusa da sadece kucağımda uyurdu, emzikle, piş piş ile, sallanarak, süpürge sesiyle! Yatağına yatırdığım an bu desteklerden biri olmadığında hemen uyanırdı. Bebek arabasında veya farklı bir ortamda da kesinlikle uyumayı kabul etmezdi. Bebeğim sürekli uykusuzdu ve bizler de öyle. Uykusuzluk bebeğimin huyuna yansıdığı gibi bana ve eşime de çok yansıyordu. Gün içerisinde çok bitkin ve enerjisiz oluyorduk. Ben hatta o kadar yorgun oluyordum ki (çünkü gece dahi sadece kucağımda uyuyordu ve 5 ay boyunca kendi yatağımda yattığımı hiç hatırlamıyorum! Gece dahi hep oturuyordum.) çok ağladığım zamanlar oldu. Çok büyük bir etki yarattığını söyleyebilirim o dönemin. İlk defa anne baba olmuştuk ve ilk defa böyle bir durum ile karşılaşıyorduk! Çok çaresizdik...

Çok araştırma yapıyorduk ve o kadar çok doktora gitmiştik ki! Bebeğimiz uyumuyordu...

Sonra uyku eğitimin olduğunu öğrendim ve karar verdik, bizde uyku eğitimiyle ilerlemek istedik. Karar verdiğimiz günden itibaren hayatımız değişti diyebilirim! "Meğer uyku ne kadar önemliymiş" dediğim o günü asla unutmuyorum. Ensar 5 aylık olmuştu ve eğitimi tamamladığımızda artık mışıl mışıl kendi yatağında desteksiz, gündüz ve gece uyuyordu! İnanılmaz, mucize gibiydi! Hep derim, her zaman da demeye devam edeceğim galiba: Ensar uyumayı öğrendiyse ihtiyaci olan ailelerimizde bebeklerimizde uyumayı öğrenir uykusuna kavuşur!

 

Bu dönemden itibaren ihtiyacı olan bütün ailelerimize yardımcı olacağım dedim! Bütün bebeklerimiz uyumayı öğrensin, sağlıklı kaliteli gelişimlerine destek olalım, annelerimiz babalarımız uykusuna kavuşsun diyerek bu yolculuğa çıktım ve eğitim almaya karar verdim. Institute of Pediartic Sleep and Parenting akademisinde eğitimlerimi başarıyla tamamladıktan sonra Sertifikalı Uzman olarak yolculuğumuza başladım ve şükürler olsun bu güne kadar 1000 den fazla, ihtiyacı olan o kadar çok ailemize yardımcı olabilme şansına sahip oldum ki, sizleri ailem gibi görüyorum ve bu yolculukta her zaman sizlerin yanınızdayım!

Uyku eğitimi ile özen gösterdiğim en önemli detaylar nelerdir?

Özellikle bir anne olarak da her zaman yaklaşımlarda bulunmaktayım. Uzmanlığım ve anneliğim ile her zaman bebeğimize özel doğru bir planımız ve programızın olması önemlidir, fakat aynı zamanda her zaman çok fazlasıyla paylaştığım bir cümle ise: Hislerinize her zaman güvenin! Annelik ve babalık hislerinize. 

​Uyku eğitim süreçlerimizde ise hedefimiz bebeğimizi ağlatmadan, ihtiyacına en uygun şekilde, güvenli bağlanma temelli ilerlememizdir. Uyku eğitimi korkunç bir şey kesinlikle değildir, yeter ki bizler doğru ve sevgi dolu yumuşak adımlar ile ilerleyelim. Mutlu anne baba, mutlu bebek demektir. Uyku bir lüks değil, temel bir ihtiyaçtır. 

Design ohne Titel (2)_edited.png
Design ohne Titel (1)_edited.png
Design ohne Titel_edited.png
bottom of page