top of page

Yaz aylarında uyku kıyafet tercihi

Güncelleme tarihi: 18 May 2022


🌻Sevgili ailelerim, umarım hepiniz iyisinizdir. Özellikle yaz aylarında, havalar çok sıcak olduğunda evimizde bebeğimizin uyku ortamı da çok sıcak olabiliyor. Daha önceki postlarımızda da açıklamış olduğumuz gibi bebekler sıcaklıktan hiç hoşlanmazlar ve odamızın derecesini mümkün olduğu kadarıyla korumaya çalışalım. Gün içerisinde özellikle odanızı bol bol havalandırın lütfen. ️Maksimum 21 derece idealdir fakat daha sıcak olduğunda bebeğinizin bu sıcaklıktan rahatsız olarak uyanmaları veya uykuya direnmeleri ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle sıcak havalarda bebeğinizin uyku kıyafetine lütfen çok dikkat edelim. Kat kat giydirmemeye ve odanızın sıcaklığına uygun bir şekilde uyku tulumunun TOG değerlerine dikkat etmenizi öneririm.


Aşağıda sıcaklığa uygun TOG değerlerini sizinle

paylaşıyorum görsel olarak.

👉 https://www.mammapur.com/tr/collections/premium-slaapzak-met-voeten/products/premium-slaapzak-met-voeten-wit-1-togBebeğinizin kıyafetine dikkat ediyorsunuz fakat hala odanız sıcak ve bebeğiniz çok mu etkileniyor? Böyle durumlarda aklımıza ilk gelen ise klima oluyor. Fakat klima zararlı olabilir mi veya bu konuda nasıl klimayı kullanabiliriz derseniz ki, klima doğru

kullanımda ise zararlı olmayacaktir. Lütfen dikkat edelim ki evinizin ısısı ile çok fazla

fark olmaması gerekir. Örneğin evinizin ısısı 28 derece ise en az olarak 24 dereceye klimanızı getirmenizi öneririm. Ve lütfen dikkat edelim ve klimanın havası bebeğimizin üstüne doğru yönelmiş olmasın. Fakat derseniz ki klima kullanmayı tercih etmiyoruz o zaman mutlaka uyku vakitlerinizin dışında bebeğinizin uyku ortamını havalandırmanızı öneriyorum.


Sevgilerilme,

Ebru Yigitsoy

@uyumayiogreniyorum

44 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page